Firany, zasłony, karnisze

Pozostałe kuchenne

Zasłony do kuchni


Karnisze kuchenne

   Karnisz (z fr. "corniche" - gzyms) - drążek lub listwa, zwykle nad oknem służąca do zawieszania firanek lub zasłon.

karnisze do Kuchni   Karnisze składają się z:

       - drążków i ich końcówek
       - wsporników
       - kółka
       - żabki lub agrafki
       - klamra do upięcia


Możemy wyróżnić kilka rodzai karniszy

       - karnisze z osłonami ozdobnymi
       - karnisze metalowe (kute)
       - szyny sufitowe, przysłony, łuki
       - żabki metalowe do karniszy kutych
       - żabki plastikowe do różnych rodzajów karniszy
       - drewniane, z tworzywa sztucznego i mosiężne
       - agrafki i inne dodatki
       - listwy przypodłogowe (cokoły)

karnisze kuchenne     Często po remontach wykonanych w naszych mieszkaniach mamy ochotę wymienić karnisze. Na rynku istnieje bardzo duży wybór karniszy, od prostych do bardzo wyrafinowanych form. Zatroszczono się również o różne akcesoria okienne, które dodatkowo ozdobią nasze okna. Jeśli nawet z tak szerokiego wachlarza różnorodnych ofert nic nie możemy dobrać pasującego do naszego indywidualnego gustu, u niektórych producentów mamy możliwość wykonania ich według indywidualnych projektów.
karnisze kuchenne     Co oferują nam producenci karniszy ? Otóż między innymi oprócz szerokiego wachlarza wzorów, cechuje je również różnorodność materiału z jakiego są wykonane - jest to tworzywo, drewno i metal, jak też różne średnice grubości (np. 12 mm, 19 mm, 25 mm) oraz prosty sposób montażu.
    karnisze drewniane produkowane są z odpowiednio wyselekcjonowanego rodzaju drewna, metalowe zaś pokrywa się specjalna powłoką galwaniczną i warstwą lakieru, która zwiększa odporność na ścieranie.
    W dawniej produkowanych karniszach często zmorą było zasłanianie lub odsłanianie okna, często obrywaliśmy część zasłony lub firany, to również udoskonalono poprzez zastosowanie nowatorskich systemów montowania wsporników, co gwarantuje przesuwanie tkaniny na całej długości karnisza bez blokowania przez wsporniki jak w tradycyjnych karniszach. Następna zaletą w niektórych karniszach, są płynnie i cicho poruszające suwaki z agrafką,ponieważ raz zapięte suwaki nie wymagają odpinania od tkaniny do prania oraz zapewniają równomierne marszczenie tkaniny. karnisze kuchenne Niezbędne jest jednak obszycie tkaniny taśmą marszczącą. Z powodzeniem również na karnisze można zawiesić dekorację na "szelkach". W razie konieczności demontażu karnisza np. do zawieszana tkaniny czy malowania pomieszczenia odbywa się on bez użycia narzędzi. Te wszystkie zalety cenią sobie kobiety, które najczęściej dbają o czystość firan czy zasłon i mając takie karnisze radzą sobie same z ponownym umieszczeniem ich na oknie. Są to niby drobiazgi, ale jakże ważne i widać w tym troskę o nabywcę.
   Ceny karniszy kształtują się różnorodnie, można znaleźć odpowiednie w zasadzie na każdą kieszeń od bardzo tanich, po dość drogie. Remont pochłonął dość dużo twoich funduszy, pomyślano również i o tym umożliwiając zakup karniszy na dogodne rady.

Tekst zaczerpnięty ze strony:
www.karnisze.h.net.pl/rodzaje_karniszy.html
Zdjęcia: zasoby Internetu

Google

Firanki kuchenne, firany kuchenne - informacje wykorzystane na stronie zostały zaczerpnięte z wikipedi, tekstylia.abc24.pl i edyta-33.blog.onet.pl, wszystkie zdjęcia i materiały są własnością wyżej wymienionych autorów.